VETERİNER HOMÖOPATİ

HOMEOPATİ :


Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Homeopati, vücudun kendi  kendini doğal olarak İyileştirmesini sağlayan bir tedavi sistemidir. 1796 yılında alman tıp doktoru Samuel Hahnemann tarafından keşfedilmiştir  Benzer benzerini iyileştirir ilkesi üzerine kuruludur. Bu ilke,’’ sağlıklı bir canlıda hastalık belirtilerine yol aça bir maddenin ,  belirli yöntemlerle dinamize edilip sulandırılmak  koşuluyla , aynı hastalık belirtilerini taşıyan hasta birisine verildiğinde onu sağlığına kavuşturması’’ prensibidir.

 

Homeopatik tedavi, vücudun dengeleme mekanizmasını harekete geçirir.  Hastanın genel sağlık dengesi yerine konduğunda vücut kendi kendisini çok rahat tamir edebilir. Homeopati,  semptomların çıkmasına neden olan hastalığın kaynağını ortan kaldırır. Homeopatiye göre hastalıklar ,vücudun denge(homeostaz)  bozukluğunun işaretidir. Aynı hastalığa herkes farklı tepki gösterebilir . Semptomlar farklı olabilir.  Homeopati  semptomları değil hastalığı tedavi eder. Hastalık tedavi edildiğinde semptomlar  kendiliğinden ortadan kaybolur.

 

Homeopatide kullanılan ilaçlar, bitkisel, hayvansal, mineraller gibi maddelerin özel işlemlerle potenslenerek içlerinde orijinal ana maddeden bir molekül bile kalmayacak şekilde  içlerindeki dinamik iyileştirme gücünün açığa çıkarılması ile hazırlanır.Kimyasal  değil enerji düzeyinde etki sağlarlar. Homeopati, partikülün en küçük parçasının etkili enerjisidir. Bu  nedenle toksik değildirler. Vücutta kalıntı bırakmazlar. Yan etkileri yoktur. Sindirim istemine zarar vermez, halsiz düşürmezler. Alerji yapmazlar.

 

Klasik homeopati, tek ilaç-minimum doz prensibine dayalıdır.. İlaçlar toplu iğne başı kadar granül, veya solüsyon şeklindedir. İlacın potansiyel gücünün en küçük dozu kullanıldığı için güvenlidir.

 

Cerrahi işlem  gerektirmeyen tüm olgularda Homeopatik tedavi  kullanılır.

Homeopatik ilaçlar semptomlar devam ettiğince akut ve kronik durumlarda kullanılır. Kondüsyon düzeldikçe ilaç dozu azaltılır.Tedavide bireysellik oluğu için herkes için  tedaviye yanıt farklıdır. Homeopatide doğru ilaç seçimi çok önemlidir.  .

 

Kliniğimiz, Homeopati eğitimi almış uzman kadrosuyla,  Holistik Tıbbın  son derece önemli bir dalı olan Homeopatik tedaviyi  petlerde uygulayan öncü kliniktir. Güvenli ellerde güvenli tedavi için, sizi bekliyoruz.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret255818