ALLERJİ TESTLERİ

Allerji Testleri:

Hayvanlarda ; böcek sokmaları ( kene, pire, karınca, arı…) , çeşitli ilaç ve serum uygulamaları, bazı yiyecekler,ev tozu, küf, tüy, parfüm, güneş ışığı, bazı bitkiler, viral enfeksiyonlar… alerjiye sebep olabilirler.Allerji sonucu solunum yolunu tıkayacak ödemler ve anaflaktik şok gibi , çok şiddetli ve ani reaksiyonlar gelişebileceği gibi,deri kaşıntıları, nezle, göz akıntıları, kulakta kızarıklık ve kaşıntı, öksürük, kusma, ishal, ateş… gibi farklı belirtiler kendini gösterebilir.
Alerji tedavisinde, antihistaminikler ve kortizon gibi bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar kullanılır Doktor gözetiminde kullanılan bu ilaçların uzun süreli kullanımları ciddi yan etkilere sebep olur.
Allerji için insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da hastalığı önlemek için allerjiye sebep olan maddelerden uzak durmak gerekir. Ancak, bunun için öncelikle alerjenlerin neler olduğu tespit edilmelidir.Allerji tanısı koymak için,  spesifik allerjene yönelik duyarlılık, kantitatif olarak ölçümlenip, spesifik antikorların mevcudiyetine göre sonuçlar, klinik tablo oluşturma ya da oluşturmama açısından  net olarak değerlendirilmelidir.

Allerjen spesifik IgE tanısı ile, hastanın hangi ürünlere alerjisi olduğu kesin olarak teşhis edilir. Bunun için ,kan serum numunelerinde yapılan  analiz sonucu  elde edilen   kantitatif sonuçlar değerlendirilir. Biz klinik olarak, bu amaçla,Allejik reaksiyon gözlemlediğimiz hastalarımızdan kan örneklerini  alarak özel testler yapmaktayız.. Akar, pire, polen, mantar  gibi 20 farklı alerjenlere karşı duyarlılığın saptandığı  tarama testi  yapmaktayız.Detaylı biilgi için o312 240 70 74 arayınız.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret255819