MİKROÇİP İMPLANTASYONU

Mikroçip İmplantasyonu:


Mikroçip uygulaması ile kedi ya da köpeğinize yaşamı boyunca sürecek bir kimlik sağlanır. Bu, dünyanın ve Türkiye’nin her yerinde tanınan kalıcı ve gerçek bir kimliktir. Bir başka deyişle, minik dostunuzun elektronik nüfus cüzdanıdır. Bir pirinç tanesi büyüklüğündeki mikroçip, %100 biyo- uyumlu küçük steril kapsüllerin içine yerleştirilmiş bir eşi daha bulunmayan kedinize ya da köpeğinize özel kimlik numarası taşır.

Mikroçip uygulaması, Avrupa’da birçok ülkede zorunludur. 01.10.2004 tarihinden itibaren uygulamaya konulan yeni bir düzenleme gereği Avrupa Birliği’ndeki ülkelere seyahat edecek olan petlerin uluslararası standartlara uygun  mikroçip taşıması şartı aranmaktadır.Kliniğimiz, Türkiye’deki pet hayvanları kimlik kayıt sistemi içinde bulunup mikroçip implante eden merkezlerden biridir.  Polikliniğimizde kedi ya da köpekler mikroçiplenir, veri tabanına kaydedilir. Bu sayede kimlik ve sağlık bilgileri,  internet üzerinde, sahiplerinin de  her zaman ve her yerden ulaşabildikleri bir alanda korunmuş olur.

Ayrıca,kliniğimizde, bulunmuş hayvanlar, mikroçip taramasından geçirilir.Kimlik numaraları öğrenilip, veri tabanındaki bilgiler doğrultusunda  sahibine ulaştırılır.  

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret255818